pondělí 7. května 2012

Baťův kanál - parádní akce na sobotní den


V sobotu 5.5. v 10h opustila dvojice plavidel chráněnou Marinu ve Veselí nad Moravou a vyrazily na svou pouť po Baťově kanále.


Posádky obou lodí tvořili členové různých expedic - Tučňák Standa Brno, Evropáni Marmeláda Kunštát, Faust a Radek Ostrov, za brňáky Edison Brno. Samozřejmě, že nás doprovázely partnerky a děti.


Užili jsme si zábavu jak na jednotlivých lodích, tak drobné vodní bitvy mezi posádkami obou plavidel.


Projeli jsme několik zdymadel a užili si klesání a zdvihání lodí ve zdymadle.

Počasí bylo přesně podle předpovědi: propršelo nám celý den, přesně jak nám hlásilo radYo. Fotky přeci hovoří za vše :-)Přítomnost vodníka ve Strážnici nás inspirovala k společnému obědu.Vřele doporučuji vyzkoušet. My jsme se zdrželi na obědě ve Strážnici, a návrat od Výklopníku za Petrovem už byl pro nás adrenalinovou záležitosti, abychom stihli zdymadla na Moravě před 18h. Vše se nakonec povedlo, obě zdymadla jsme projeli přesně v 18h, pak už nás čekal pouze návrat do kempu s 45min zpoždením.

O zábavu na lodích se starali úplně všichni, takže bylo veselo po celou plavbu.

Pohled na přístaviště při návratu. Lodí je údajně dost, ale myslím, že během sezóny je vhodné si loď zabookovat.

Kdo jste vybaveni vlastním spacím příbytkem (stan, karavan, a pod) tak rozhodne doporučuji minikemp přímo v přístavu, za příjemných 280Kč jsme tam ve dvou stáli autem dvě noci. Záchody a sprcha uklizené, kemp sice malý ale pěkný.

Za všechny námořníky zdraví kpt. Morgan, známý též jako Standa BrnoNeděle se nesla v poklidu slunečného dne. Faust připravil pstruhy na grilu a po krátké siestě jsme vyrazili na kolech do Kunovic


Navštívili jsme místní muzeum. Cena za navštěvu již není tak lidová - 60Kč za osobu. Bohužel na mě místo zapůsobilo jako vrakoviště než muzeum. Až popovídání si s místním "průvodcem" vysvětlilo důvod aktuálního stavu. Bohužel to ponurost nálady pouze posílilo.

 
 K vidění jsou nejen výrobky kunovické fabriky, ale také vojenské stroje.

Závěr dne patřil neplánované ukázce nakládání lodě na vlek. 


Všem účastníkům děkuji za příjemné dva dny ač bez velkého vysílání. Těším se na další taškařici.

Standa Brno

1 komentář: