úterý 3. dubna 2012

Síbíčkáři pomozte při akci parkinsoniků

Chystá se pátý výstup nemocných Parkinsonovou chorobou na Říp, na sobotu 14. dubna. Letos z popudu Společnosti Parkinson Slovácko obohatí tradiční výstup na vrchol Řípu o další výstupy na lokální vrcholy ve vzdálenějších regionech, zejména na Moravě a také na Slovensku. Vítáni budou i vzdálenější krajané z Klubu On-line a zcela samozřejmě i všichni neorganizovaní nemocní a příznivci odkudkoliv.  Památná hora Říp se stane základnou, odkud bychom se s pomocí telekomunikační či občanské radiové sítě rádi propojili a pozdravili se s ostatními „dobyvateli“ výšek. Proto prosím síbíčkáře o pomoc při této akci.

Dobrovolná pomoc síbíčkářů by se měla uskutečnit dopoledne 14. 4. od 9 (10) hodin do 13 hodin. Spočívala by v doprovodu parkinsoniků na kopec a ve vysílání. Šlo by o přenos úvodního projevu do éteru a zpětně zase přijmout zdravice z různých míst (nejen z Řípu).

Místa, kam se parkinsonici s doprovodem vydají, budou:

Čechy – Říp,
Ostrava – Lázně Klimkovice,
Olomouc – Sv.  Kopeček,
Brno – Špilberk,
Slovácko – Mikulčice


Uvítám účast hlavního CB operátora na uvedených místech Moravy a na Řípu. K vysílání se mohou přidat i další síbíčkáři s pozdravem a podpořit tak morálně parkinsoniky.

(Ještě se řeší Slovensko a Polsko. Co se týká Moravy, počítá se s tím, že centrum bude v Klimkovicích.)

Žádám o pomoc, prostřednictvím Mirky 42, CB klub Česká Lípa a další kluby i jednotlivce síbíčkáře z uvedených míst. Pokud se, přátelé, domníváte, že by bylo ve vašich silách realizovat tuto akci a pomoci tímto, nám parkinsonikům, dejte mi prosím vědět. Hlaste se i jednotlivci poblíž uvedených kopců. Podal bych vám další informace.

Jsem si vědom toho, že čas je velmi krátký, takže nelze ztratit ani jeden den.

Protože to bude jinak akce dosti medializovaná, tak je možno si při tom náležitě propagačně přihřát svoji polívčičku. Ještě podotýkám, že nejsou na tuto akci odnikud přislíbeny žádné finanční příspěvky!

Zdraví všechny a za případnou spolupráci děkuje

Sveta Majce, OK1VEY
(alias „Náčelník Holice“)
sveta.holice@gmail.com
na SKYPE    nacelnik471
na mobilu     606 202 647

Informace o jubilejním pátém výstupu nemocných na horu Říp, který se koná u příležitosti patnáctého Světového dne Parkinsonovy nemoci (11. dubna):

Po zahájení a přivítání účastníků v hostinci Rovné (14. dubna 2012) společně vyrazíme v 10.30 na výstup. Potřebné vyvezou terénní vozy až na vrchol. Okolo poledne na Řípu tradičně pozdraví účastníky výstupu kněz – parkinsonik – pan Václav Žďárský.

Cílem výstupu je především upozornit na každodenní problémy nemocných a jejich rodin, na nás, kteří jsme nuceni žít s touto, svými nezřídka zvláštními vnějšími projevy často stigmatizující, nemocí. Současně jde samozřejmě též o oblíbené společenské setkání. Kdo může, je vřele očekáván na Řípu, kdo nikoliv, nechť zvolí kopec bližší či nižší. (Pro někoho je legitimním vrcholem i postavit se vedle lůžka.)

Akci pořádá Společnost PARKINSON, o. s., http://parkinson-cz.net/forum3/

Žádné komentáře:

Okomentovat