pátek 1. února 2002

Jak to vlastně začalo s Miss Ještěrkou?

Máme tu konec měsíce října roku 1999. V telefonu se ozývá Milan Allamat. „Ahoj Naďo, často čtu ve Výzvě na kanále, že máte pravidelné Scukáčky v restauraci Ještěr v Místku. Mám velkou chuť za váma přijet. Nějak to u vás roztočit a udělat expedici. Blíží se v Ostravě výstava Elektrotechniky a firma Allamat tam bude mít stánek, tak, aby se o nás všude kolem vědělo"!

    Dobrovolně přebírám úkoly na zajištění expedice a všeho dalšího kolem a kolem. Na CB pásmu se radím s ostatními, kde expedici nejlépe zajistit atd. Další telefonát z Dobříše od Milana Allamat je ve smyslu: „Přijedeme s Jackem Allamat v pátek 12.11.1999 na Scukáček a pak pojedeme s dalšími zájemci na expedici na Prašivou, kde budeme až do neděle 14.11.1999." Na scukáček připravím kviz, kde bude mimo jiné otázka - koho volíš za CB Miss Je_těrka a tento kviz zároveň vylosujeme a odměníme cenami. Nevěřila jsem svému sluchu, musela jsem se ještě jednou zeptat: „Co že chceš Milane udělat, kviz a volbu CB Miss???, to slyším poprvé, to tu ještě nebylo!". Slyšela jsem dobře a také vše nakonec úspěšně dopadlo. O této akci jste již všichni určitě slyšeli a nebo jste se ji přímo zúčastnili. Mnozí jste si odnesli z Ještěru domů pěkné ceny, mnozí jste si popovídali na CB pásmu s expedicí Allamat z kóty Prašivá a potom z QTH od Nadě Frýdek.
    Na pěkné zážitky se jen tak nezapomíná a tak pár účastníků expedice na Prašivé v čele s Lumírem Místek opět před koncem roku 2000 vyhlásilo mimořádnou akci na Scukáčku: „Volbu CB Miss Je_těrka a dvou CB Vicemiss Ještěrka". Tato volba byla opět formou vyplnění testu o problematice CB s otázkou volby Miss. Výherkyně byly odměněny pěknými květinami a dárečky, které přinesli téměř všichni účastníci. Samozřejmě i tato akce 8.12.2000 se vydařila. Nechyběla k tomu předvánoční atmosféra, všichni se dobře pobavili, zatančili si, každý si vše užil dle vlastního přání a chuti.
    Dva roky po sobě se uskutečnily na Scukáčku před vánočními svátky pěkné akce. Blíží se konec roku 2001 a Lumír Místek má stále na CB pásmu otázky na ostatní : „Co tak udělat 3. ročník volby CB Miss???". Samozřejmě jsou všichni pro. Lumír se zodpovědně ujímá úkolu a plánuje opět toto veselí. Pomáhají mu i další sibíčkáři. Lumír rozděluje a kontroluje pečlivě všechny úkoly, aby akce „Neměla chybu"!
    Vše proběhlo dle předem připraveného programu. Účast celkem 75 příznivců CB. Dokonce se přijel podívat i Milan 42 z Hradce Králové - šéfredaktor Výzvy na kanále. Kdo jste 11.1.2002 na Scukáček nepřišli, můžete jen litovat. Příjemné prostředí restaurace Ještěr a celková atmosféra uspokojila určitě i ty nejnáročnější. Další podrobnosti si přečtete v dalších článcích tohoto "Občasníku". Já bych se nerada opakovala.
    Na závěr chci jen podotknout: „Nezapomeňte někdy přijít mezi frýdecké sibíčkáře do Ještěru v Místku "! Scházíme se tu pravidelně od 27.12.1997 každý druhý pátek v měsíci od 16.00 hod. Je nás tady vždy velká kopa i z blízkého a vzdáleného okolí. A že tu opět bude nějaká mimořádná akce - třeba volba Miss apod. - se včas dozvíte. Scukáček neděláme jen pro sebe, ale pro všechny naše kamarády a příznivce CB.
    Na další setkání se těší NAĎA Frýdek ( Frýdek - Místek) .

Žádné komentáře:

Okomentovat